Dieta a suplementacja witaminowa

Dieta a suplementacja witaminowa

Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna to podstawy zdrowego stylu życia. Niestety w dzisiejszym, zabieganym świecie nie zawsze mamy na to czas. Sięgamy po niezdrowe przekąski, bo są na wyciągnięcie ręki i nie wymagają czasu na przygotowanie. Jednocześnie jednak chcielibyśmy zachować dobre zdrowie, a media kuszą nas reklamami niezliczonych suplementów, które podobno działają na wszystko. Zostawiamy więc w aptece dużo pieniędzy, licząc jednocześnie na to, że bez żadnego wysiłku osiągniemy zdrowie, sprawność i szczupłą sylwetkę. Wystarczy tylko magiczna tabletka. Czy jednak?

Rynek suplementów witaminowych rozrasta się w ogromnym tempie, a jak badania pokazują, że każdego dnia po różnego rodzaju witaminy sięga, w rozwiniętych krajach, niemalże 70% populacji. Wielu osobom wydaje się, że są one w stanie uzupełnić niedobory związane z niewłaściwą dietą i przywrócić zdrowie. W opinii lekarzy może być jednak całkowicie odwrotnie. Brane na własną rękę witaminy w zbyt dużych dawkach okazują się szkodliwe dla zdrowia. Naruszają naturalną równowagę organizmu i zamiast mu pomagać, ostatecznie mogą zaszkodzić. Zdarza się oczywiście, że ich zażywanie jest wskazane, ale dotyczy to osób, które wymagają dodatkowej suplementacji w związku z przebytymi zabiegami bądź dużymi niedoborami. Jeśli istnieją wtedy zalecenia lekarskie, to jak najbardziej należy sięgnąć po syntetyczne witaminy.

Jeśli chodzi natomiast o osoby zdrowe, to dobrze zbilansowana dieta w pełni wystarczy, aby zapewnić organizmowi niezbędne składniki odżywcze. Osobom zapracowanym, które nie mają czasu na przygotowywanie posiłków z pomocą przychodzi dieta pudełkowa. Catering dietetyczny Kukuła Healthy Food zapewnia pięć odpowiednio zbilansowanych posiłków na cały dzień, przygotowanych ze świeżych produktów pochodzących tylko od sprawdzonych i zaufanych dostawców. Tego typu dieta opracowana przez specjalistów dostarcza wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, dzięki czemu nie ma potrzeby sięgania po suplementację witaminową.

Posted on