Czy zdrowe żywienie jest pracochłonne?

Czy zdrowe żywienie jest pracochłonne?

Bardzo często zdrowy styl życia odkładamy na bok, szukając kolejnych wymówek. Zbilansowana, pełnowartościowa dieta to podstawa dla zyskania zdrowia, zgrabnej sylwetki oraz lepszego samopoczucia. Jak pokonać przeciwności i dlaczego zdrowe odżywianie wcale nie musi być trudne i pracochłonne?

Najczęstsze wymówki i jak je pokonać

Jednym z najczęstszych powodów rezygnacji z prowadzenia zdrowego trybu życia jest brak czasu. Wielu z nas po powrocie z pracy nie ma sił i motywacji, na przygotowywanie kilku zdrowych posiłków na kolejny dzień. Poza tym, większość osób uważa, że produkty zdrowe lub ekologiczne są drogie. To nieprawda! Produkty z oznaczeniami „BIO”, „FIT” bądź „EKO” wcale nie muszą być droższe od ich tradycyjnych odpowiedników. Warto czytać składy i wybierać świadomie, nie sugerując się jedynie oznaczeniami pojawiającymi się na etykietach

Łatwe sposoby na zdrowe odżywianie

Aby przyspieszyć i uprościć proces przyrządzania zdrowych posiłków można np. przygotowywać posiłki na kilka dni. W domowej spiżarni warto mieć zdrowe kasze, ryże i podstawowe warzywa z których sprawnie przygotujemy szybki oraz wartościowy obiad. Dietę należy wzbogacić o koktajle lub zdrowe, świeże soki. Podczas codziennego natłoku obowiązków wybierajmy dania jednogarnkowe, a niektóre składniki wykorzystujmy w kilki posiłkach – kaszę i ryż z obiadu można użyć np. do śniadania na następny dzień, natomiast mięso wykorzystać do kanapki. Ciekawym pomysłem są również proste przekąski, które nie wymagają długiego czasu przygotowania – świeże owoce, bakalie, jogurty,  maślanki, serki wiejskie, zbożowe batoniki bądź sałatki ze świeżych warzyw z dodatkiem sera lub orzechów.

Posted on