Dieta

Lekkostrawna

Często zmagasz się z dyskomfortem po spożyciu posiłków?

Unikasz ciężkostrawnych produktów i potraw?

Dieta lekkostrawna dostarcza niezbędnych składników odżywczych i witamin bez obciążania układu trawiennego. Została przygotowana z myślą o osobach, które doświadczają dolegliwości trawiennych po spożyciu tłustych, ciężkostrawnych lub wysoko błonnikowych produktów. Jest to propozycja dla osób, które potrzebują pełnowartościowych i zarazem lekkich dań.

Dieta lekkostrawna może się również sprawdzić jako sposób żywienia dla seniorów lub osób w okresie rekonwalescencji.

W naszej diecie lekkostrawnej znajdziesz pięć pełnowartościowych posiłków.

Podstawą diety są łatwo strawne węglowodany w postaci potraw na bazie oczyszczonych mąk, drobnych kasz oraz warzyw i owoców, które w większości dań zostały poddane obróbce termicznej, która poprawia strawność błonnika zawartego w tych produktach.

Nasza dieta lekkostrawna zapewnia odpowiednią podaż pełnowartościowego białka (chude mięsa, ryby i nabiał) oraz ograniczoną podaż tłuszczu (ok. 25% energii).

Z diety zostały wyeliminowane najbardziej problematyczne produkty, które mogą działać drażniąco na przewód pokarmowy:

· czosnek, cebula, szczypiorek, por

· kapusta, papryka, grzyby

· nasiona roślin strączkowych (bób, ciecierzyca, fasola, groch, soczewica)

· gruszki, śliwki, suszone owoce

· mąka pełnoziarnista i jej przetwory, kasza jęczmienna pęczak, kasza gryczana, ryż brązowy

· produkty konserwowe i wędzone

· ostre przyprawy

Mimo wykluczenia licznych produktów z diety oferujemy urozmaicone menu pełne smaku i aromatu.

Dla urozmaicenia posiłków stosujemy aromatyczne, aczkolwiek delikatne dla żołądka i jelit przyprawy oraz oliwę czosnkową, która jest pozbawiona oligosacharydów odpowiedzialnych za dolegliwości występujące po spożyciu czosnku.

W diecie lekkostrawnej duże znaczenie ma forma obróbki termicznej, dlatego przygotowywane przez nas dania są gotowane tradycyjnie w wodzie, na parze, blanszowane, duszone i pieczone.

Wykorzystywane przez nas produkty w diecie lekkostrawnej są dobrze tolerowane przez większość osób, jednak w przypadku niektórych jednostek chorobowych zalecenia mogą wymagać indywidualnego podejścia. Jeśli masz wątpliwości czy dieta lekkostrawna będzie odpowiadała Twoim potrzebom, zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem dietetyków.

Dieta lekkostrawna nie będzie odpowiednia dla osób zmagających się z zespołem jelita nadwrażliwego (IBS) oraz zespołem rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego (SIBO).

Lekkostrawna
Cena od 87.00 zł / dzień

Przykładowe menu *

Dieta Lekkostrawna

* menu może ulec zmianie

Przepraszamy, trwają prace modernizacyjne.