Dieta

Ketogeniczna

Żadna z dotychczasowych diet redukcyjnych nie przyniosła wyraźnego efektu?

Interesuje Cię dieta z ograniczaną ilością węglowodanów?

Wybierz naszą dietę ketogeniczną.

Dieta ketogeniczna to dieta, która polega na skrajnym ograniczeniu węglowodanów w diecie oraz włączeniu dużej ilości tłuszczów. Głównym celem diety jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy i zmuszenie go do traktowania tłuszczu, jako głównego źródła energii i zwiększenie produkcji ciał ketonowych. W wyniku tego procesu stężenie ciał ketonowych we krwi jest dużo większe niż stężenie glukozy. Przy odpowiednio zbilansowanej diecie i niskiej ilości węglowodanów, zahamowane zostaje uczucie głodu.

NA JAKICH SKŁADNIKACH OPIERA SIĘ DIETA KETOGENICZNA?

Dieta ketogeniczna oparta jest tłuszczach zwierzęcych i roślinnych, mięsie, rybach, jajach, tłustym nabiale, a także warzywach oraz owocach o niskiej zawartości węglowodanów. Główny udział w tej diecie mają produkty dużą ilością tłuszczu i względnie małą ilością białka. 

Nasza oferta – dieta z czterema posiłkami – dostępna jest w kilku wariantach kalorycznych. 

Makroskładniki w diecie ketogenicznej rozkładają się następująco: 

-16-20% białka, 

- 74-80% tłuszczów,

- ok. 6% węglowodanów przyswajanych.

 

Przy przygotowywaniu posiłków ketogenicznych unikamy produktów zbożowych, dżemów, syropów i innych niewskazanych składników. Nie jest to jednak dieta bezglutenowa. Bardzo dużą uwagę zwracamy na skład każdego produktu, ponieważ jest to podstawa dla tej diety. W diecie znajdziemy przygotowane przez nas wypieki z jaj, mąk z różnych rodzajów orzechów oraz mąki kokosowej. W diecie skupiamy się również na podaży błonnika pokarmowego. Odgrywa on znaczącą rolę w diecie ketogenicznej, jest wydalany z organizmu, nie trzeba go uwzględniać w ogólnym bilansie przyjmowanych makroskładników. Źródłem błonnika są przede wszystkim surowe owoce i warzywa, a także nasiona roślin strączkowych.

Na etykiecie posiłków zawarta jest ilość węglowodanów ogółem (brutto). Ilość węglowodanów netto obliczamy obejmując od ilości węglowodanów błonnik pokarmowy (węglowodany nieprzyswajalne).

Z diety ketogenicznej nie ma możliwości wykluczenia żadnego z produktów. 

Z racji dużej ilości tłuszczów dieta nie jest polecana osobom z chorobami wątrobowymi. Przed przystąpieniem do stosowania diety zalecamy wykonanie podstawowej morfologii krwi, aby sprawdzić obecny stan zdrowia. 

Jeśli mają Państwo wątpliwości, jaka kaloryczność diety będzie odpowiednia, to zachęcamy do kontaktu. Nasz zespół dietetyków chętnie pomoże w tym wyborze, dobierając zapotrzebowanie kaloryczne zgodnie z potrzebami organizmu.

Ketogeniczna
Cena od 94.00 zł / dzień

Przykładowe menu *

Dieta Ketogeniczna

* menu może ulec zmianie

Przepraszamy, trwają prace modernizacyjne.