Dieta

Ketogeniczna

Żadna z dotychczasowych diet redukcyjnych nie przyniosła wyraźnego efektu?

Interesuje Cię dieta z ograniczaną ilością węglowodanów?

Chcesz zredukować nadmierną tkankę tłuszczową?

Dieta ketogeniczna stosowana jest najczęściej w celu obniżenia masy ciała, redukcji tkanki tłuszczowej i przy leczeniu wielu chorób. Podczas korzystania z diety ketogenicznej dochodzi do procesu rozpadu tłuszczów, czyli tzw. ketozy. W wyniku tego procesu stężenie ciał ketonowych we krwi jest dużo większe niż stężenie glukozy. Przy odpowiednio zbilansowanej diecie i niskiej ilości węglowodanów, zahamowane zostaje uczucie głodu. Warto podkreślić, że dieta jest stosowana nie tylko po to, aby spalić tkankę tłuszczową, poprawić sylwetkę i ograniczyć spożywanie węglowodanów, ale także w celach leczniczych.

Mimo działań zdrowotnych niezwykle ważna podczas stosowania diety jest opieka lekarska oraz regularne powtarzanie wyników badań . Należy również wziąć pod uwagę, że przy początkowej fazie przejścia na dietę ketogeniczną mogą pojawić się dolegliwości w postaci zawrotów głowy, zaparć czy ospałości. Jest to normalny efekt spowodowany nagłą zmianą sposobu odżywiania (po kilku dniach sytuacja powinna się ustabilizować), niemniej jednak dieta ta bez nadzoru lekarza i dietetyka może mieć negatywny wpływ na zdrowie.

 

Na jakich składnikach opiera się dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna oparta jest na mięsie, rybach, jajach, nabiale bez laktozy, a także warzywach oraz owocach o niskiej zawartości węglowodanów. Główny udział w tej diecie powinny mieć produkty dużą ilością tłuszczu, co wbrew obawom osób początkujących, nie zaszkodzi odchudzaniu, a wprowadzi organizm w stan ketozy. Nasza oferta – dieta z czterema posiłkami – dostępna jest w kilku wariantach kalorycznych z maksymalną ilością węglowodanów 10% . Przy przygotowywaniu posiłków ketogenicznych unikamy produktów zbożowych, dżemów, syropów i innych niewskazanych składników. Bardzo dużą uwagę zwracamy na skład każdego produktu, ponieważ jest to podstawa dla tej diety.

Jeśli mają Państwo wątpliwości, jaka kaloryczność diety będzie odpowiednia, to zachęcamy do kontaktu. Nasz zespół dietetyków chętnie pomoże w tym wyborze, dobierając zapotrzebowanie kaloryczne zgodnie z potrzebami organizmu.

Przed rozpoczęciem diety zalecamy konsultację z lekarzem.

Ketogeniczna
Cena od 65.00 zł / dzień

Przykładowe menu *

Dieta Ketogeniczna

* menu może ulec zmianie

Przepraszamy, trwają prace modernizacyjne.