Dieta

Wegańska

Chcesz, aby Twoja dieta była oparta wyłącznie na produktach roślinnych?

Z przyczyn ideologicznych lub zdrowotnych chcesz spróbować diety całkowicie roślinnej?

W naszej pudełkowej diecie wegańskiej znajdziesz pięć pełnowartościowych posiłków, z których wyeliminowane zostały produkty zwierzęce, takie jak mięso, jaja, ryby, owoce morza, nabiał czy miód. Dieta opiera się na:

- świeżych warzywach i owocach,
- warzywach strączkowych,
- produktach pełnoziarnistych,
- orzechach i nasionach.

W celu urozmaicenia diety pojawiają się również produkty wegańskie, w tym wegańskie sery, tempeh czy tofu. Naszym menu udowadniamy, że dieta oparta wyłącznie na produktach roślinnych wcale nie musi być nudna i powtarzalna. Staramy się o bardzo zróżnicowane potrawy na każdy dzień. Co więcej, wbrew często powielanym opiniom na temat diet wegańskich, zapewniamy, że nasza dieta dostarcza odpowiednią dla zdrowia ilość białka oraz pozostałych makroskładników . Mimo wykluczeń dieta jest bogata w witaminy i minerały, potrzebne do utrzymania zdrowia. Ponadto dieta ta dostarcza duże ilości błonnika pokarmowego, który ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym.

Odpowiedni dobór kaloryczności diety wegańskiej pozwoli utrzymać odpowiednią masę ciała lub jej redukcję, w zależności od założonego celu. Dodatkowo mogą Państwo liczyć na poprawę wyników badań i zdrowia oraz mieć pewność, że produkty są w 100% pochodzenia roślinnego. Nasi dietetycy pomogą wybrać odpowiednią kaloryczność diety wegańskiej.

 

Dlaczego warto spróbować diety wegańskiej?

Dieta wegańska w dużej mierze pozwala zredukować otyłość, cukrzycę typu II (zatem działa w pewnym stopniu podobnie jak dieta w insulinooporności ) i choroby serca. Dla zdrowia dużą rolę odgrywają przede wszystkim nasiona i rośliny strączkowe. Poza walorami zdrowotnymi warto przekonać się, jak w praktyce smakują takie potrawy. Dla wielu osób jest to całkowicie nowe doznanie, które z czasem wzmacnia odczucia smakowe. Niejednokrotnie klienci, którzy postanowili przetestować dietę wegańską, pozostawali przy niej na stałe.

Podczas stosowania diety wegańskiej zalecana jest suplementacja wit. B12 – zważywszy na to, że występuje ona przede wszystkim w produktach pochodzenia zwierzęcego i nie jest wytwarzana samodzielnie przez organizm. Witamina ta ma wszechstronny wpływ m.in. na układ krwionośny, nerwowy oraz pokarmowy, a także ma duży związek ze stanem skóry czy samopoczuciem psychicznym.

Wegańska
Cena od 80.00 zł / dzień

Przykładowe menu *

Dieta Wegańska

* menu może ulec zmianie

Przepraszamy, trwają prace modernizacyjne.