Dieta

Low Carb

Chcesz ograniczyć ilość węglowodanów w diecie, a przy tym jeść smacznie?

 

Wybierz Dietę Low Carb.

 

Dieta Low Carb jest dietą białkowo – tłuszczową z ograniczeniem węglowodanów do ok. 15%. Skierowana jest do osób, które chcą schudnąć, a jednocześnie nie służą im tradycyjne diety z ilością węglowodanów powyżej 40-45%. Osoby stosujące dietę Low Carb w szybkim tempie osiągają niższą masę ciała przy dobrze dobranej kaloryczności redukcyjnej. Skuteczność diety związana jest ze zwiększoną zawartością białka i/lub tłuszczu w diecie, które dają uczucie sytości, a tym samym pozwalają ograniczyć ilość jedzenia.

Dieta dostępna jest w 5 posiłkach w kaloryczności 1000, 1200, 1500, 1800, 2000, 2500, 3000 kcal.

W każdym wariancie dbamy o zawarcie najlepszych jakościowo produktów spożywczych, z zachowaniem odpowiednich proporcji w składzie.

Dzienny rozkład makroskładników wygląda w przybliżeniu następująco:

20-25% białka,

60-70% tłuszczów,

10-15% węglowodanów przyswajalnych.

 

Jakie produkty znajdziemy w diecie Low Carb?

 

Menu diety Low Carb bazuje na wysoko gatunkowych mięsach, rybach, warzywach, niskowęglowodanowych owocach i zdrowych źródłach tłuszczu. Dodatkowo dieta ta nie zawiera laktozy, czyli jest odpowiednia dla osób, które z różnych przyczyn muszą ograniczyć ten dwucukier w swojej diecie. 

Przy przygotowywaniu posiłków diety Low Carb unikamy produktów zbożowych, dżemów, syropów i innych przetworzonych produktów, które w swoim składzie zawierają cukier. Bardzo dużą uwagę zwracamy na skład każdego produktu, ponieważ jest to podstawa dla tej diety.

Dieta Low Carb jest skuteczną dietą w redukcji masy ciała. Przerwanie diety lub nieumiejętne wyjście z niej niesie za sobą spore ryzyko efektu jojo, z powodu szybkiego powrotu do spożywania znacznej ilości węglowodanów. Z racji dużej ilości tłuszczów w diecie nie jest polecana osobom, które cierpią na choroby wątroby. 

Jeśli mają Państwo wątpliwości, jaka kaloryczność diety będzie odpowiednia, to zachęcamy do kontaktu. Nasz zespół dietetyków chętnie pomoże w tym wyborze, dobierając zapotrzebowanie kaloryczne zgodnie z potrzebami organizmu.

 

Low Carb
Cena od 86.00 zł / dzień

Przykładowe menu *

Dieta Low Carb

* menu może ulec zmianie

Przepraszamy, trwają prace modernizacyjne.