Dieta

Gluten-free

Chorujesz na Celiakię? Masz alergię na gluten?
Wyeliminowałeś ten składnik ze swojej diety?

 

WYBIERZ DIETĘ GLUTEN FREE!

 

 Dieta Gluten Free, czyli dieta bezglutenowa stanowi podstawę leczenia celiakii, alergii i nadwrażliwości na gluten. Właściwe zbilansowanie posiłków w diecie bezglutenowej, dla wielu osób, bywa dużym wyzwaniem. Największych trudności przy komponowaniu diety dostarcza wybór bezglutenowych zamienników tradycyjnych produktów, w taki sposób, aby pokrywały zapotrzebowanie na energię, makro- i mikroskładniki, szczególnie deficytowe w produktach bezglutenowych witaminy oraz związki mineralne.

 

Czym jest i gdzie występuje gluten?

Gluten to białko, które występuje w ziarnach zbóż, takich jak pszenica i jej odmiany. Można go zatem znaleźć w makaronach, pieczywie i niektórych kaszach. Ponieważ gluten jest dobrym nośnikiem aromatów, występuje w wielu rodzajach przetworzonej żywności, w tym np. w wędlinach lub kostkach bulionowych. Gluten jest tolerowany przez większość populacji, jednak u niektórych osób może wywoływać poważne konsekwencje zdrowotne. Mowa tu o osobach cierpiących na nietolerancję glutenu, celiakię lub alergię na pszenicę.

 

Na czym polega dieta bezglutenowa?

Skomponowana przez naszych dietetyków, Dieta Gluten Free dostarcza zbilansowane posiłki tworzone z wykorzystaniem certyfikowanych, bezglutenowych zamienników zbóż tradycyjnych, np. bezglutenowych kasz, nasion chia, quinoa, siemienia lnianego, amarantusa oraz ryżu.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że posiłki, które spożywasz na diecie bezglutenowej są bezpieczne oraz dostarczają Twojemu organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych, postaw na nasze doświadczenie w komponowaniu takiej diety.

 

Produkty bezglutenowe objęte licencją i oznaczone licencją Przekreślonego Kłosa

Kukuła Healthy Food należy do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakia i na Diecie Bezglutenowej. Do przygotowywania posiłków w diecie Gluten Free wykorzystujemy wyłącznie produkty znajdujące się w wykazie produktów bezglutenowych Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Odpowiednio dobrana kaloryczność Diety Gluten Free umożliwi utrzymanie szczupłej sylwetki, zrzucenie nadprogramowych kilogramów lub po prostu optymalne odżywienie organizmu zapewniające jego prawidłowe funkcjonowanie.

Zachęcamy do kontaktu z nami.

 

Nasi dietetycy pomogą wybrać odpowiednią kaloryczność Diety Gluten Free.

 

 

Gluten-free

Bez glutenu

Cena od 88.00 zł / dzień

Przykładowe menu *

Dieta Gluten-free

* menu może ulec zmianie

Przepraszamy, trwają prace modernizacyjne.