Problemy z chudnięciem - z czego mogą wynikać?

Problemy z chudnięciem - z czego mogą wynikać?

Wiele osób bezskutecznie próbuje zredukować masę ciała. Gdy kolejne próby nie przynoszą spodziewanego efektu, pojawia się zniechęcenie. Zamiast się poddawać, warto się jednak zastanowić, jaka może być przyczyna niepowodzenia. Z czego najczęściej wynikają problemy z chudnięciem?

Niezdrowy tryb życia i błędy w liczeniu kalorii

Częstą przeszkodą w redukcji masy ciała jest niezdrowy tryb życia. W dzisiejszych czasach, w których mało się ruszamy, a sklepowe półki uginają się od niezdrowego jedzenia, bardzo łatwo o przekroczenie dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ile kalorii mają poszczególne artykuły spożywcze. Mowa tu na przykład o produktach określanych mianem „light", które spożywane w dużych ilościach mogą prowadzić do nadwagi. Zdarza się też, że osoby na diecie nie wliczają do bilansu kalorycznego napojów, a potrafią być one bardzo kaloryczne.

Jeśli samodzielne liczenie kalorii sprawia Ci kłopoty, odpowiednim wyborem będzie dla Ciebie dieta pudełkowa. Zamów ją u nas, a każdego dnia otrzymasz zestaw 5 pełnowartościowych i smacznych posiłków o ściśle określonej kaloryczności. Nie potrafisz ustalić swojego zapotrzebowania kalorycznego? Skontaktuj się z naszym działem dietetyki. Specjalista z zakresu odżywiania pomoże Ci dobrać optymalną kaloryczność diety, która pozwoli Ci zdrowo schudnąć.

Problemy zdrowotne

Przeszkodą w osiągnięciu wymarzonej wagi nierzadko są problemy zdrowotne. Wiele osób nie wie, że cierpi na choroby, których jednym ze skutków są problemy z redukcją masy ciała. Kłopoty z odchudzaniem powodują między innymi cukrzyca, niedoczynność tarczycy czy choroby jelit. Problemy z redukcją masy ciała mogą wywoływać też zażywane leki: antydepresanty, beta-blokery czy środki antykoncepcyjne. Jeśli pomimo wielu prób i stosowania się do zaleceń dietetycznych nie możesz schudnąć, zgłoś się do lekarza w celu wykluczenia ewentualnych problemów zdrowotnych.

Posted on