Dieta

Tarczycowa

Zaburzenia pracy tarczycy? Choroba Hashimoto?
Eliminujesz z diety gluten oraz laktozę?

 

WYBIERZ DIETĘ TARCZYCOWĄ!

Dieta tarczycowa jest dietą w pełni bezglutenową i bezlaktozową. Do komponowania posiłków wybierane są certyfikowane produkty bezglutenowe oraz produkty pozbawione laktozy, takie jak mleko krowie bez laktozy, napoje roślinne oraz nabiał kozi. Co więcej, dieta charakteryzuje się tym, że unikamy spożycia nasyconych kwasów tłuszczowych oraz cukru, które zdecydowanie nie wpływają korzystnie przy występowaniu choroby związanej z niedoczynnością tarczycy. Podobnie jak w przypadku diety w insulinooporności wybieramy chude gatunki mięs i z dużą uwagą skupiamy się na odpowiednim doborze składników. Zdajemy sobie sprawę z tego, że od tego zależy nie tylko przyswajalność potraw, ale przede wszystkim stan zdrowia naszych klientów.

DIETA W NIEDOCZYNNOŚCI TARCZYCY

Prawidłowe zbilansowanie posiłków w diecie tarczycowej, dla większości osób jest dużym wyzwaniem. Dieta skomponowana przez naszych dietetyków pod okiem endokrynologa Prof. dr hab. n. med. Dominika Rachonia zagwarantuje Ci wygodę usprawniającą pracę tarczycy.

Dieta w niedoczynności tarczycy powinna być odpowiednio zbilansowana, aby zapobiec wahaniom wagi i innym objawom choroby wywołanym przez niedobór hormonów tarczycy. Oprócz spowolnienia przemiany materii niedoczynność tarczycy może przejawiać się m.in. ospałością, zaparciami, obrzękami, a nawet depresją. Właściwy przebieg procesów metabolicznych może w znacznym stopniu uregulować te problemy, dlatego tak bardzo istotna jest prawidłowa dieta.

Czym grozi nieprzestrzeganie diety przy niedoczynności tarczycy?

Cierpiąc na niedoczynność tarczycy, bardzo ryzykowne jest niestosowanie żadnej diety. Naturalnie kończy się to wcześniej wymienionymi objawami i bardzo szybkim przyrostem wagi, która w pewnym stopniu może być zagrażająca zdrowiu człowieka. Co więcej, niedoczynność tarczycy może mieć wpływ na wiele różnych narządów w organizmie. Konsekwencją nieleczenia mogą być chociażby choroby układu sercowo-naczyniowego. W związku z tym zachęcamy do kontaktu z naszą firmą, aby dowiedzieć się więcej o prawidłowym funkcjonowaniu i właściwościach naszej diety.

JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z DIETY TARCZYCOWEJ?

Dieta tarczycowa wspomoże prawidłowe funkcjonowanie układu hormonalnego, co poprawi Twoje samopoczucie. Zmniejszy dolegliwości związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem tarczycy , co załagodzi stany zapalne oraz typowe objawy niedoczynności tarczycy, takie jak: sucha skóra, nieustanne zmęczenie, zatrzymanie wody w organizmie.

Warto pamiętać, że poprzez lepszą pracę tarczycy i wątroby, usprawniamy działanie całego organizmu.

Odpowiednio dobrana kaloryczność diety tarczycowej umożliwi utrzymanie szczupłej sylwetki, zrzucenie nadprogramowych kilogramów lub po prostu optymalne odżywienie organizmu zapewniające jego prawidłowe funkcjonowanie.

Zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi dietetycy pomogą wybrać odpowiednią kaloryczność diety tarczycowej.

Tarczycowa
Cena 84.00 zł / dzień

Przykładowe menu *

Dieta Tarczycowa

* menu może ulec zmianie

Przepraszamy, trwają prace modernizacyjne.