Ile czasu możesz zaoszczędzić dzięki diecie pudełkowej?

Ile czasu możesz zaoszczędzić dzięki diecie pudełkowej?

Jak podaje GUS w raporcie „Jakość życia w Polsce w 2015 r. Wyniki Badania Spójności Społecznej”, prawie jedna piąta Polaków nie ma w dni powszednie czasu wolnego. We współczesnym zabieganym świecie trudno jest nam zwolnić i odpocząć od ciągłego nawału obowiązków. XXI wiek ma swoje wady, ale również zalety. Jednym z udogodnień, które pozwalają nam zaoszczędzić nieco czasu, by przeznaczyć go na to, co dla nas ważne, jest dieta pudełkowa.

Gotowanie i zakupy, czyli prawdziwe pożeracze czasu

Samodzielne gotowanie posiłków wymaga czasu. Przeciętnie Polacy spędzają w kuchni 45-90 minut dziennie. Do tego należy dodać czas poświęcony na zakupy. Nawet jeśli kupujemy produkty spożywcze raz w tygodniu, nadal tracimy godzinę czy dwie, które moglibyśmy wykorzystać w inny sposób. Samodzielne gotowanie posiłków to także konieczność wymyślania pomysłów na potrawy. Oczywiście można jeść przez tydzień tę samą zupę czy kurczaka z ryżem i warzywami, ale dla wielu osób taka dieta będzie zbyt monotonna. Aby ją urozmaicić, często sięgamy po słone i słodkie przekąski, które na pewno nie wpływają pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie.

Zaoszczędź kilka godzin w tygodniu dzięki diecie pudełkowej

Jeśli brakuje Ci czasu dla rodziny lub na swoje pasje, jedną z rzeczy, które możesz zrobić, jest skorzystanie z usług naszego cateringu dietetycznego. Dieta pudełkowa to duża oszczędność czasu: nie musisz robić zakupów, wymyślać potraw i gotować. Wystarczy, że wybierzesz najbardziej pasujący Ci jadłospis – jeden z 21 programów standardowych lub program z Wyborem Menu – oraz określisz jego kaloryczność, a każdego dnia znajdziesz pod swoimi drzwiami torbę z posiłkami. Nasi kucharze zadbają o to, aby Twój jadłospis był urozmaicony, smaczny i zdrowy. Dzięki temu będziesz cieszyć się jedzeniem, a jednocześnie zaoszczędzisz dużo czasu, który przeznaczysz na to, co lubisz.

Posted on