Ekologiczne aspekty korzystania z diety pudełkowej

Ekologiczne aspekty korzystania z diety pudełkowej

Dieta pudełkowa jest dużym udogodnieniem i ułatwieniem w racjonalnym i zbilansowanym żywieniu, jednak wiele osób nie decyduje się na takie rozwiązania ze względu na ekologię. Cateringi dietetyczne kojarzą się z generowaniem dużej ilości opakowań z tworzyw sztucznych. Czy jest to mit? I tak, i nie. Wiele firm wciąż wykorzystuje plastikowe opakowania, my zdecydowaliśmy się zadbać o planetę razem z naszymi klientami i wprowadzić opakowania FSC oraz opakowania biodegradowalne.

Pudełka powstające w ekologicznym procesie

Posiłki dostarczane w eko pudełkach z logiem FSC zachowują swoją świeżość równie dobrze, co w przypadku pudełek z tworzyw sztucznych. Zaletą wprowadzonego rozwiązania jest skupienie się nie tylko na surowcu, z którego wykonano pojemnik, ale również na całym procesie jego powstawania. Skrót FSC oznacza, że produkt powstał z naturalnego materiału pozyskiwanego ze środowiska naturalnego, ale pod czujnym okiem osób dbających o odpowiedzialne wykorzystanie zasobów leśnych. Produkty z certyfikatem FSC dają gwarancję, że drewno pozyskano, chroniąc przy tym bogactwo biologiczne i strukturę lasów. Sam proces produkcji również jest przyjazny środowisku.

Dieta pudełkowa a zero waste

Ekologiczny styl życia związany jest nie tylko z korzystaniem z naturalnych, biodegradowalnych opakowań i produktów pochodzących z recyklingu. To również szanowanie posiadanych zasobów i mądre ich wykorzystanie. Według raportu ONZ rocznie na świecie w śmiechach niemal miliard ton żywności. W ten sposób marnuje się nie tylko jedzenie, ale też zasoby finansowe i środki, które wykorzystano na jego produkcję. Dlaczego tak się dzieje? Główną przyczyną jest brak umiejętności oszacowania, ile żywności jest potrzebne, a także niewykorzystywanie w pełni tego, co już zakupiono. Dieta pudełkowa w znacznym stopniu ogranicza ten problem. Do klientów trafiają gotowe dania na cały dzień przygotowane zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem kalorycznym, dzięki czemu ryzyko wyrzucenia pozostałości po posiłku jest ograniczone do minimum.

Posted on